Mráz - zaplaceno

18.4.2016 13:35 - 1. Hrací víkend 16.4.-17.4.2016 - shrnutí

Ahoj všem,

snad jen podruhé v historii se nám podařilo první víkend udělat plný počet bodů (12b.).

V sobotu jsme měli 2 lidi na střídání, první zápas jsme proti Hellas zvládli 3:1 a zápas byl po celou dobu v naší režii, krom gólu, kde jsme zaspali při převzetí hráče.
Druhý zápas proti Šalandě, už jsme měli jen 1 na střídání, protože Mrazík skončil se zlomeným kotníkem mimo hru a taky asi mimo sezónu. Snad se brzy dáš do kupy Mrazíku. Šalanda klasicky bránila v 5 lidech a moc otevřeně s námi hrát nechtěli. První půle skončila 1:0, ale v druhé už jsme přidali více gólů a snadno vyhráli 4:0.

V neděli díky zranění Mrazíka a také toho, že Ježa na první zápas nedorazil jsme začali první zápas bez střídání. Proti S+S to bylo Trojovo derby a chtěli jsme připsat další 3 body. Líba udržel další čisté konto a vyhráli jsme 2:0. Bez střídání to bylo znát, takže nohy jsme měli těžší a těžší a čekal nás zápas proti Knockoutu, který oslabený z rána povolal posily a bylo jich více než nás. Ježa se konečně dospal a dorazil. První půli nás soupeř mačkal a nemohli jsme mu unaveni moc konkurovat. Také jsme první inkasovali branku a vypadalo to s námi špatně. Ale, podařilo se nás vyrovant, sebral poslední zbylé síly a zápas otočit dalšími 2 góly na 3:1.
Musím říct, že skóre 12 bodů, 12 nastřílených gólů a jen 2 obdržené - to byl výkon Dream teamu a musím říct, že všichni ukázali odhodlanost vyhrávat a nevzdat to a makat 40 minut/zápas. Všichni dřeli dopředu i dozadu a všichni chtěli vyhrát. To bylo hlavním důvodem, proč se nám to povedlo.

Díky všem, kteří tam tento víkend dřeli a zaslouženě si odnesli 12 bodů.

4.5.2016 12:51 - 2. Hrací víkend 30.4.-1.5.2016 - shrnutí

Ahoj všem,

máme za sebou druhý víkend, který už bodově nebyl, tak vydařený, jako ten první (7b.)

V sobotu jsme ráno měli tým Proradost, kde se nám podařilo dát první gól, ale bohužel po ztrátě balónu na polovině hříště soupeř vyrovnal a my jsme celý druhý poločas tlačili, ale už se nám nepodařilo dát gól a ztratili jsme první body remízou 1:1. Tento zápas jsme měli jednoznačně vyhrát, bohužel nestalo se.
Druhý zápas nás čekalo derby s Boragofem, které jsme snadno přestříleli 7:1, kdy se hatrickem blískl Troj, pak přidal 2x Mára, 1x Pety a Romy.

V neděli jsme měli ráno Dirtecho, které jsme porazili stejným výsledkem jako Botafogo a to 7:1, lehčí zápas než jsem čekal. Tady se utrhnul Mára ze řetězu a z beka dal hatrick, dále po gólu já, Kuna, Troj a Ježa.
Druhý zápas byl proti slabšímu Motoru, který byl bez střídání a tak na nás od začátku hrál beton v 5 lidech vzadu. Nedokázali jsme dlouho vstřelit gól, i když šance jsme měli a byli jsme celou dobu na půlce soupeře. Pak se stalo to co nemělo, protože z rohu po několika odrazech Motor vstřelil gól a vedl 1:0. Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme stav otočit, ale hra Motoru v 5 vzadu a odkopy co nejdále od brány celých 20 minut se nakonec ukázala jako dobrá, protože jsme prohráli 1:0 a to soupeř nebyl fotbalově ani zdaleka, tak dobrý jako týmy co jsem s nimi hráli před nimi.

Z tohoto víkendu mám tři poznatky a závěry:
1) Chci pochválit obranu celého týmu a Líbu, za to, že máme z 8 zápasů 6 obdržených gólů, to je paráda.
2) Musíme zapracovat na zlepšení dobývání obrany 5 hráčů, protože takových týmů bude více, protože se hodně z nich bojí s námi hrát otevřený fotbal a vědí proč.
3) Pokud bychom chtěli titul, tak takové zápasy musíme vyhrávat za každou cenu a udržet si formu celou sezónu. Už, teď to bude těžké snižovat manko a nahánět první dva týmy.

17.5.2016 10:15 - 3. Hrací víkend 14.5.-15.5.2016 - shrnutí

Ahoj všem,

tak máme za sebou první polovinu zápasů a čeká nás nyní 11 odvet.

Bodově první půlka nebyla vzhledem k okolnostem špatná. Jsme na 3.místě se ztrátou 2 bodů na první místo.

Shrnutí víkendu. V sobotu zápas proti Válci byl dle očekavání zatím nejtěžší a Válec s touhou po titulu se sešel v plné síle i se Slépou. Bohužel byli ve všech ohledech lepší, dříve u balónů, pohyb, koncovka i soustředěná obrana. Nám chyběl důraz i klid v rozehrávce a zaslouženě jsme dostali 5:1.
S prohrou v hlavě jsme druhý zápas šli na první Union, který si jistě pamatoval to, že jsme jim utnuli jejich vítěznou šňůru 21 utkání. Byli skoro v plné sestavě, ale tady už jsme hráli mnohem lépe a odhodlaně. Bohužel po naší chybě v obraně jsem dostali první gól a museli jsme dotahovat. Libor nás držel, aby to bylo jen o gól a my hráli víc a víc na půlce soupeře, kterému docházeli síly. 5 minut před koncem jsme vyzkoušeli powerplay a šel jsem do brány. Tento tah nám vyšel dobře, protože gól jsme naštěstí nedostali a podařilo se nám vyrovnat, když dorážel Mára. Potom jsme ještě soupeře zmáčkli a Ježa trefil tyč. Zápas skončil 1:1, ale zde jsme měli vyhrát, protože jsme celý zápas byli lepším týmem.

V neděli jsme měli soupeře, které povinně musíme pořážet a to se také povedlo. Srdcaři nás trošku trápili, ale nakonec se ukázala kvalita a vyhráli jsme 4:1. Hellas, kteří jsou asi poprvé v 1.lize byli slabším soupeřem a dali jsme jim 8 gólů, což bylo fajn. Bohužel jsme, ale i 2 góly dostali, což bylo po našich chybách a z toho, že si ze zápasu děláme srandu. Ale, důležitých 6 bodů bylo doma a nyní se můžeme chystat na odvety, které ukážou, jak skončíme v tabulce.

6.6.2016 13:03 - 4. Hrací víkend 4.6.-5.6.2016 - shrnutí

Ahoj,

všem máme za sebou další víkend a i když z něj máme 9 bodů a skóre 21:5, tak stejně nebyl tabulkově vydařený.

Ale, popořadě. První sobotní zápas byl proti Šalandě, která předem hlásila, že se nedostaví, zda to přeložíme, ale na můj tel. nereagovala, tak jsem to neřešil. Povolal jsem 5 lidí, aby nás bylo dost, kdyby se dostali a ono jich bylo 8. Zřejmě zkusili taktiku přehrát nás kontumací, když nepřijdeme nebo nevím. Raději chodit neměli, protože by to pro ně bylo jen 5:0 s kontumací, takhle si odnesl plnou tašku gólů a dostali 11:0.
Druhý zápas byl proti S+S, který mohl být celkem fajn, kdyby nezačalo lejt jako z konve. V loučích se nám moc dobře nehrálo a stavu 1:1 jsme dlouho nemohli dát gól. V druhé půli se nám to podařilo 2x a vyhráli jsme 3:1 a získali pvních potřebných 6 bodů.

V neděli už to bylo horší, protože nás čekal Knockout, který se sešel v kvalitní sestavě a byl si toho vědom. Měli jsme hrát více zezadu a důrazněji. Ale, nehráli jsme tak. První gól jsme dostali asi ve 2 minutě, hned z první střeli. To moc klidu do zápasu pro nás nepřineslo, naopak Knockoutu ano. Druhý jsme dostali z rohu, když jsme se s Romim nedohodli, kdo koho má a Drát střílel sám z voleje. Do půle jsme ještě dostali další 2 góly brejku a bylo po zápase. V druhé půli už soupeř moc neběhal, spíše bránil a šetřil síly, podařilo se nám díky jejich pasivitě snížit na konečných 2:4, ale pro nás 0 bodů v tomto zápase.
Druhý zápas byl proti Proradost 1999, která už nás o body nejednou obrala a věděli jsme, že to bude druhý těžký zápas. Po půli jsme vedli 1:0 a naše hra byla mnohem lepší, než první zápas. Důrazná, zodpovědná dozadu a rychlé brejky dopředu. Z těch jsme nakonec v druhé půli dali ještě 4 góly a na světě byla "Kriminálka 5:0".

Celkem jak už jsem psal 9 bodů, skóre 21:5 a i tak jsme se propadli na 4 místo. Šance na titul se vzdálila a boj o bednu bude ještě těžký. Samo to hold nepůjde, jak jsme se přesvědčili.

15.6.2016 09:16 - 5. Hrací víkend 11.6.-12.6.2016 - shrnutí

Ahoj všem,

máme za sebou předposlední víkend, který byl bodově, herně a celkově nejhorší za celou sezónu.
V sobotu první zápas proti Botafogu začal už trápením, mnoho šancí jsme nedali, soupeř hodně běhal a měli jsem problém dát gól. Naštěstí měl Ježa dvě jedovatý levý a vyhráli jsem 2:0.
Druhý důležitý zápas proti Dirtechu byl ještě horší. Sice jsme se dostali do vedení 1:0, mohli dát další 2 góly, trefili 2 břevna, ale místo toho soupeř vyrovnal na 1:1 do poločasu. A v druhé půlce náš nedůraz a laxní přístup vedl k tomu, že jsme dostali na 2:1. 5 min. před koncem jsme hráli powerplay, abychom bránícího soupeře zmáčkli, ale hra v 6 byla strašná a neefektivní a dostali jsme na 3:1 do prázdné brány. Místo toho abychom šli na 2 místo, tak jsem spadli na 4.
V neděli jsem hráli proti Motoru, který nás už v této sezóně porazil a podařilo se jim to zase. První gól dal Valťák, když utekl Morisovi a trefil na zadní. Druhý gól jsme dostali po totálním nedůrazu obrany i brankáře, kdy 1x hlavičkoval útočník a odražený balón v klidu dorážel druhý sámotný hráč, v našem vápně hlavou. Potom jsme ještě dostali na 3:0 a Motor mohl v klidu bránit tento stav. Podařilo se nám jen snížit na 3:1 a další prohra 3:1 byla na světě. Byl to velmi podobný zápas tomu s Dirtechem, kdy jsme hráli nedůrazně, zbrkle a se soupeři, kteří pak umí dobře odkopávat balóny daleko ze hřiště.
Druhý zápas v derby proti Válci byl už o mnoho lepší, hráli jsme v klidu, soupeře tlačili, dávali jsme góly, hráli důrazně a soupeř moc šancí neměl. Vyhráli jsem 3:1 po 2 gólech Romiho a 1x Petyho pod klacek. Kdybychom takhle hráli i ty předchozí zápasy, tak jsme byli 2 s šancí na boj o titul a místo toho jsme 4 s malou šancí na bronz.
Je to škoda, protože letos byla šance se o to poprat a mrzí mě, že jsme jí nechytili.

27.6.2016 15:24 - 6. Hrací víkend 25.6.2016 - shrnutí

Ahoj všem,

poslední hrací víkend a tedy i sezónu Jaro 2016 máma za sebou.

A opět i poslední víkend s tím v našem případě dokázal zamávat. Ale, postupně. První zápas byl proti Srdcařům, kteří evidentně nechtěli mco vyhrát a nechávali nás bez důrazu hrát. Bylo asi 32 stupňů a měli jsme 2 lidi na střídání. Celkem lehký zápas jsme zvládli 5:1, když Mára dal hatrick a Romy 2 góly.
Na druhý zápas už Romy nebyl, musel odjet na svatbu kamaráda a my ještě ve větším vedru věděli, že musíme porazit Union s jedním člověkem na střídání, abychom měli bronz. Bohužel začátek zápasu se nám moc nepovedl, prohrávali jsme rychle 1:0, pak byla nařízena penalta, kterou Chuďas nedal, ale za několik minut nás Union rozebral a dal další 2 góly a rázem to bylo 3:0 a šance na bednu dost mizivá. Do poločasu se nám po gólu Ježi podařilo snížit na 3:1 a bylo ještě o co hrát. V druhé půli hned na začátku Ježa vypíchnul Vančimu balón na půlce a šel na prázdnou bránu 3:2. Union hrál pouze na Chuďase, aby dal alespoň 3 góly a stal se králem střelců před Kanim, který zápas před dal 8 gólů Srdcařům, takže spoustu šancí zahodili, kvůli tomu, že hráli všechno na jednoho hráče. I tak se jim podařilo navýšit náskok na 4:2. Nám se na to podařilo po kombinaci Ježi a Máry zareagovat a snížit na 4:3 po Márovo trefě. Poté jsme hráli powerplay, když jsem šel do brány 6 minut před koncem, museli jsme dát 2 góly a potom co 2 střeli Unionu jsem vyrazil ven, tak Ježa z rychlého brejku vyrovnal na 4:4. Potom se vrátil Líba do brány a tlačili jsme ve standardním počtu hráčů. Následovalo rychlé vyhození míče na Ježu, ten balón zpracoval, otočil se a levou po zemi dal svůj 4 gól v zápase a otočili jsme tím na 5:4 pro Dream team 2 minuty před koncem. V tu chvíli Válec nechápavě sledoval toto utkání a za tohoto stavu jsme se šoupli na bramborovou pozici. Dvě minuty do konce se nám už podařilo udržet tento stav a tímto vybojovat v ukrutném vedru a s vypětím všech sil další bronz a třetí bednu v řadě.

27.6.2016 15:34 - Shrnutí celé sezóny Jaro 2016

Ahoj,

pár údajů o celé sezóně.

Klady:
3. místo v 1. Mongeo lize.
Libor cena za nejlepšího brankáře sezóny.
Romy cena za nejlepšího hráče sezóny.
3 zápas v řadě jsme neprohráli s Unionem a opět mají jen 1 prohru za sezónu a to s námi.

Zápory:
2 prohry s Motorem.
1 prohra s Dirtechem, kdy jsme po první půli mohli vyhrávat 3:0 a touto prohrou jsme přišli o 2.místo.
Nemožnost bojovat o titul a zkusit ho konečně urvat.

Jinak díky všem, kteří tuto sezónu dřeli, nesrali na to a chodili poctivě.

Datum: 1.1.2012 0:00, Autor: Ladislav Kocka